Czy warto inwestować w Łodzi w nieruchomości?

  • Data dodania: 13.05.2022
  • Autor wpisu: lideron.pl

Piotrkowska Łódź

Łódź to miasto nieustannie zmieniające się i jedyne w swoim rodzaju. Rozkwitało w XIX wieku, jako “Ziemia Obiecana”, potem przez dziesięciolecia było zaniedbane i niedoinwestowane, przez to stało się niedoceniane nawet przez swoich mieszkańców. Dopiero ostatnie lata sprawiły, że Łódź znów odżyła. Poprawa infrastruktury i komunikacji, wprowadzenie Łódzkiego Okręgu Przemysłowego, budowa autostrad, wprowadzenie Programu Rewitalizacji Łodzi sprawiły, że miasto zaczęło być coraz lepiej postrzegane przez swoich mieszkańców i inwestorów.

Dołóżmy do tego centralne położenie, na styku dwóch autostrad docierających w cztery strony Polski, największe w kraju zabytkowe centrum oraz niezwykłe zabytki architektury przemysłowej i rezydencjalnej.

Czy warto więc inwestować w Łodzi w nieruchomości?

Oczywiście, że tak! Poniżej znajdziesz powody, dlaczego warto tu mieszkać i inwestować.

Położenie - Łódź znajduje się w centrum Polski, blisko Warszawy, co wiele lat ograniczało jej rozwój, a obecnie jest bardziej atutem. Łatwy dojazd do stolicy autostradą lub szybką koleją pozwala na to, aby wiele osób pozostawało w Łodzi pracując w Warszawie. Coraz więcej osób decyduje się nie tylko na tymczasowe pozostanie w Łodzi, ale i przeprowadzkę na stałe. Skłaniają do tego także, cały czas jeszcze, niższe koszty utrzymania niż w innych większych miastach.

Dzięki położeniu miasta w pobliżu krzyżujących się autostrad A1 i A2 oraz wybudowanej trasy S8, łatwy jest również dojazd do Gdańska, Poznania, Wrocławia i innych miast w Polsce. Ważna dla Łodzi jest też duża inwestycja Kolei Państwowych, która pozwoli, dzięki drążonemu obecnie tunelowi, na szybkie połączenia kolejowe z całą Polską. Przy okazji powstanie w mieście “małe metro”, które ułatwi lokalną komunikację. Na poprawę komunikacji w Łodzi i okolicy wpływa również wybudowanie tras domykających pierścień dróg wokół Łodzi, ostatni etap- trasa S14 jest obecnie w budowie.

Wciąż tanie mieszkania - Od lat Łódź znajduje się w gronie miast wojewódzkich z niższymi cenami mieszkań w porównaniu z innymi dużymi miastami w Polsce. Nieruchomości mają cały czas potencjał wzrostowy w dłuższej perspektywie, szczególnie w połączeniu z rozwojem miasta. Jest to również jedna z lepszych lokalizacji w Polsce jeśli chodzi o rentowność mieszkań pod wynajem, dzięki relatywnie wciąż niskim cenom zakupu i dość wysokim cenom najmu. Między innymi dlatego, że Łódź to miasto akademickie i co roku ogromne rzesze studentów licznych szkół wyższych szukają mieszkań do wynajęcia.

Rewitalizacja Łodzi - to nie tylko remontowanie pięknych secesyjnych kamienic. Jej celem jest przywrócenie do życia zdegradowanej części miasta i uzupełnienie jej o nowe funkcje. Mówiąc najprościej jest to wprowadzenie takich zmian, dzięki którym będzie się lepiej żyło, przebywało i pracowało. Ten niesamowity projekt przebudowy często całych kwartałów to tworzenie nowych ulic, przekształcanie innych w woonerf-y, czyli przyjazne mieszkańcom ulice-deptaki. Dużym przedsięwzięciem jest budowa Nowego Centrum Łodzi, obejmującego 100 ha terenu w sercu miasta. To nowoczesna przestrzeń, która łączy w sobie funkcje biznesowe, kulturalne, handlowe i transportowe. Na tym terenie powstał już nowoczesny dworzec kolejowy, Brama Miasta, zrewitalizowane zostały budynki elektrowni EC1, powstały nowe drogi i rozwiązania komunikacyjne.


Manufaktura przed i po

Rozwój miasta - Łódź się rozwija i to bardzo prężnie. Obecnie to wielki plac budowy, gdzie powstają nowe osiedla, biurowce, hotele. Remontowana jest także infrastruktura, wymieniana kanalizacja, nawierzchnie, odnawiane parki. Całe miasto przeżywa aktualnie intensywną sesję odnowy.

Klimat miasta - Łódź to miasto, w którym panuje specyficzny klimat. Jest tu zupełnie inaczej niż w Warszawie, czy Gdańsku. Oczywiście jest jeszcze wiele do zrobienia, ale to co już jest, pozwala docenić to miasto. W Łodzi króluje tzw. czerwona cegła fabrykancka, na którą można natknąć się na każdym kroku.Typowe dla Łodzi budynki z cegły dostają nowe życie. Manufaktura, Ogrody Geiera, Monopolis i Księży Młyn to unikaty architektoniczne dostające wiele europejskich i światowych nagród.

No więc na co czekasz? Inwestorów jest coraz więcej, więc nie ma co tracić czasu i trzeba znaleźć coś dla siebie!

Nie wiesz jak się za to zabrać, gdzie szukać? Napisz lub zadzwoń do nas!

Wiemy co w Łodzi piszczy i chętnie doradzimy jak najkorzystniej zainwestować w naszym mieście.


Joanna Kretek
 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.